Румунська кухня славиться смачними стравами та є синтезом балканських і австрійських кулінарних традицій. Також Румунія славиться багатими традиціями виноробства і пивоваріння.
Традиційні страви:
saratele – солоні палички.tochitura – різновид рагу.
mamaliga – кукурудзяна каша (аналог італійської поленти).
pandispan – торт з кислою вишнею.
ciorba taraneasca – суп, схожий на борщ.
langoşi – гаряче тісто з начинкою з сиру.
mici – смажене м’ясо (традиційні ковбаски) в соусі з кукурудзяною кашею.
gogoşi – пончик.
ciorba de burta – білий кислий суп з рубленого м’яса.
pasca – шоколадний або сирний пиріг.
bulz – кукурудзяна каша з сиром, беконом і сметаною.
cozonac – Різдвяний або великодній торт.
covrigi – гарячі кренделики з сіллю.
В румунській кухні відчувається вплив декількох країн. Щось від італійської (середземноморської), німецькою, угорською, українською, турецькою. Переважають страви з м'яса з овочевими гарнірами. Свинина, мабуть, саме вживане м'ясо в країні. Популярне м'ясо ла гратар, тобто обсмажене на грилі.
В регіоні дельти Дунаю багато рибних страв.
З овочів румуни найчастіше використовують баклажани, помідори, картопля, цибуля, часник, солодкий перець, кукурудзу. Також квасоля, у тому числі і стручкову. Люблять гостре, з багатьма м'ясними стравами подаються мариновані стручки гострого перцю (ardei iute). Про мамалигу – кукурудзяну кашу, напевно, чули багато хто. Колись у селах їли на сніданок, обід, вечеря і взагалі замість хліба. Існує багато рецептів її приготування. Зараз у більшості ресторанів вона подається зі сметаною і яєчнею.
А ще Румунія – країна сирів. Там дуже багато видів сиру, які можна розділити на дві основні категорії: бринза і каш. Бринза – м'які сири, каш – тверді. Бувають з коров'ячого, овечого, козячого молока; підкопчені (afumat), солоні і не дуже... загалом, на будь-який смак.
Дуже гарні плоскі пироги з солодким сиром (placinta cu branza, плэчинта ку бринза). З російською, а також українською кухнею румунську ріднить присутність таких страв як slanina – свиняче сало з м'ясне прошарком, sarmale – голубці, piftie – холодець.
Щодо напоїв, у Румунії безліч сортів вина. Саме чудове (на смак автора :)) це біле напівсолодке «Котнар» з Молдови. Але взагалі яке вино смачніше вирішувати вам, дорогі читачі. Приїдете і спробуєте самі.
Є національна горілка – цуйка міцністю 50 градусів. Точніше, це не зовсім горілка... місцеві називають її для туристів «бренді», а насправді цуйка за смаком ближче всього до самогону. Тільки високоякісному. Виготовляється з фруктів, найчастіше із слив, груш або яблук.
Ще міцніше цуйки палінка, та взагалі може бути до 70 градусів. На любителя.
Хороша і домашня солодка вишнева настоянка visinata (вишината). Вона некрепкая і дуже смачна.
5 страв, які варто спробувати
Мічі (mici), вони ж мітітеї (mititei) – щось середнє між котлеткою і сосискою. Але за смаком ближче до котлет. Готуються найчастіше зі свинини або свинини з яловичиною. Особливо смачно їсти їх з гірчицею.
Сармале (sarmale). Голубці по-румунськи. Іноді обертаються виноградним листям, а не капустяними. Відрізняються від наших тільки формою (поменше середньостатистичних вітчизняних). Рекомендую зі сметаною.
Токана, вона ж токаница (tocana, tocanita) – м'ясне рагу з підливою. Зазвичай зі свинини з овочами.
Закуска (Zacusca). Це не в сенсі випили і закусили. Це конкретне блюдо. Більше схоже на овочеве рагу або ж ікру (дивлячись як приготувати). Обов'язкові складові – солодкий перець і баклажани. Плюс ще багато всього.
Чорба (Ciorba). Суп такий. Точніше, кілька різновидів супів. Чорба де буртэ (ciorba de burta) – з коров'ячим шлунком, чорба де фасоле (ciorba de fasole) – з квасолею. Буває і з фрикадельками, і просто на свинині. Дуже смачно і ситно. Мені подобається та, що з квасолею, і та, що з фрикадельками (cu perisoare).
Папанаши (papanasi) – пончики. Зазвичай зі сметаною і цукром або варенням. Прощай, фігура, здрастуй, гастрономічний захват!
Кукурудза та страви з неї є своєрідною «візитною карткою» країни. У всіх провінціях традиційно прийнято щодня вживати мамалигу з бринзою
.
Мамалига - страва з кукурудзяної муки у вигляді дуже круто звареної каші, яке часто замінює хліб, особливо це стосується румунських глибинок. Цю страву подають в різних інтерпретаціях: звичайну, підсмажену, у вигляді пудингу і легкої закуски. Мамалига - корисна і ситна страва.
Немає коментарів:
Дописати коментар