Пам’ятки Румунії

    Пам’ятки Румунії — це чудова колекція пам’яток історії, культури та архітектури, а також чудових природних об’єктів. Країна має багату середньовічну спадщину, що включає приголомшливі замки, старовинні церкви, красиві старі міста і симпатичні села. Одним з найцікавіших регіонів Румунії є Трансільванія, розташована в центральній частині країни. Вона претендує на унікальну культурну та архітектурну спадщину, бувши домівкою для майже 200 саксонських сіл, церков і укріплень, побудованих між 13 і 15 століттями. Сім з укріплених саксонських церков є унікальними пам’ятками минулого і включені в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  • Замок Бран (Castelul Bran, Кастелул Бран). Розташований в 30 км від Брашова (Трансільванія), на кордоні Мунтенії і Трансільванії. Його ще називають замком Дракули. Зовсім даремно, так як Влад Дракула там навіть не жив. У середні століття він служив... митним постом. Пам'ятаю, мене це навіть засмутило: а де ж романтика-готика-вампіри?! В такому замку – і якась митниця?! Але будівля настільки мальовничо, що пропустити його просто непробачно. Стоїть на горі, величний і неприступний, Бран виглядає в точності як «кіношний» вампірський замок. Одна з найвідоміших визначних пам'яток країни.
  • Будинок Дракули (Casa Dracula, Каса Дракула). Зараз в ньому ресторан, але Влад Дракула дійсно народився в цьому будинку, там навіть збереглася фреска з портретом його батька Влада II. В Сігішоарі (Трансільванія) також є сенс поглянути на Вежу з Годинником і собор св. Миколая (церква на Пагорбі). Це як мінімум. А краще обійдіть весь середньовічний центр міста.
  • Вежа з годинником (Turnul cu Ceas, Турнул ку Годину) в Сігішоарі. Прекрасне будівлю у бароковому стилі, побудована в XIV столітті. Правда, нинішній вигляд вежа набула вже пізніше: після пожежі 1676 роки була перебудована дах і встановлена головна визначна пам'ятка: годинник з дерев'яними фігурками, які зображують Правосуддя, Світ, Закон, День і Ніч, а також 7 давньоримських богів, покровителів планет.
  • Чорна церква (Biserica Neagra, Бісеріка Нягра) в Брашові. Звучить загадково і готично, чи не правда? Насправді знамениту лютеранську церкву називали чорною із-за того, що сталося там у XVII столітті пожежі. Сама вона XIV століття. І дійсно, вона дуже красива.
  • Фортеця Поенару (Cetatea Poenari, Четатя Поэнарь). Це справжні руїни фортеці Дракули. Шукайте їх недалеко від міста Куртя-де-Арджеш, між Валахією і Трансільванією. Близько півтори тисячі сходинок ведуть на гору, де височить фортеця. Вид зверху просто казковий.
    Є легенда, що саме зі стін Поенару перша дружина Дракули кинулася вниз у річку Арджеш, злякавшись потрапити в полон до турків. Втім, цей факт не доведений. Але все може бути.
  • Трансфэгэрэшан (Transfagarasan) Гірське шосе в Карпатах, провідне з Валахії в Трансільванію. Найвища дорога країни. Захоплюючі дух гірські пейзажі не залишать вас байдужими. Там же неподалік розташоване красиве гірське озеро Быля, та й не тільки воно: в регіоні безліч гірських озер. Не забудьте відеокамеру.
  • Палац Пелеш (Castelul Peles, Кастелул Пелеш) в Синаї (Валахія). Королівська резиденція. Унікальна будівля, що поєднує стилі бароко і неоренесансу. Єдине у своєму роді.
  • Веселе кладбище (Cimitirul Vesel, Чімітірул Вэсэл). Знаходиться в селі Сэпынца (Марамуреш). Другого такого немає в усій Європі. Незвичайні пам'ятники з більшим почуттям гумору епітафіями варто подивитися і сфотографувати.
  • Замок Корвін (Castelul Corvinilor, Кастелул Корвинилор). Готична цитадель угорських королів XV століття. Розташований у місті Хунедоара (Трансільванія). Вважається, що там провів 7 років в ув'язненні Влад Дракула.
  • Ліс Hoia-Baciu (Padurea Hoia-Baciu, Пэдуря Хойя-Бачі) в містечку Клуж-Напока (Трансільванія). Якщо вас цікавлять привиди і інопланетяни, вам туди. Напевно побачите хоч щось.
















Замок Бранодна з найвідоміших пам’яток Румунії, зобов’язана своїй славі міфу про Дракулу, створеного Бремом Стокером на основі реальної історичної особистості (князь Влад Цепеш). Ця велична споруда побудована на високій скелі та оточена ореолом таємниць і легенд. Замок був побудований в 14 столітті на місці середньовічної цитаделі тевтонських лицарів початку 13 століття. Вузькі звивисті сходи ведуть через безліч дерев’яних кімнат, багато з яких пов’язані підземними переходами. В них зберігаються чудові колекції меблів, зброї та обладунків 14-19 століття. 



Укріплені церкви Трансільванії чудові пам’ятники Середньовіччя, включені до списку об’єктів Всесвітньої спадщини. Вони були побудовані між 13 і 16 століттями німецькими колоністами для захисту цінних товарів і харчових продуктів під час тривалої облоги.












Немає коментарів:

Дописати коментар