Міста Румунії

Бухарест — столиця і найбільше місто Румунії, а також її економічний, політичний і культурний центр. Має цікавий синтез середньовічної, неокласичної та сучасної архітектури.

Брашов — історичне місто на південному сході Трансільванії, яке відоме чарівним середньовічним центром і близьким розташуванням до замку Бран. 


Клуж — столиця Трансільванії та найбільше місто цього регіону. Є великим центром румунської економіки та освіти. 


Констанца — головний чорноморський порт Румунії та один з найбільших комерційних центрів країни. 


Ясси — четверте за чисельністю населення місто Румунії. Це один з найбільших економічних і культурних центрів держави, а також історична столиця Молдавського князівства. 


Сібіу — одне з найкрасивіших міст Трансільванії з безліччю історичних пам’яток і чудовою середньовічною архітектурою.


 Сігішоара — красиве історичне містечко, побудоване навколо останньої населеної середньовічної цитаделі в Європі. 


Орадя — столиця регіону Крішана, багата красивими будівлями та історичними пам’ятками в стилі рококко, бароко та епохи Відродження. 


Сучава — головне місто Буковини та середньовічна столиця Молдавського князівства. 


Тімішоара — найбільше місто регіону Банат і промислова столиця Румунії.
ТОП МІСТ РУМУНІЇ
  • Сігішоара. По-перше, це один з небагатьох європейських міст з чудово збереглася середньовічної цитаделлю. Там, власне, весь середньовічний центр. По-друге, саме в Сігішоарі народився Дракула. Так як у багатьох Румунія асоціюється саме з ним, повз Сигишоари ніяк не проїхати. По-третє, в Сігішоарі проходить щорічний фестиваль середньовічного мистецтва (останні вихідні липня).
    Детальніше про цьому чарівному місті я писала в цій статті.
  • Брашов. Ще один знаменитий трансільванський місто. Гарний і давній. Там можна оглянути середньовічні будівлі і вулички, включаючи одну з найбільш вузьких вулиць Європи Strada Sforii (ширина становить щось між 111-135 см), а також Чорну Церкву. Можна покататися на канатній дорозі, помилуватися літерами, закріпленими на вершині гори «а-ля Голівуд». Тільки в нашому випадку написано «Брашов», звичайно.
  • Сібіу. Також відноситься до Семиградью (див. вище). Красивий зразок середньовічної архітектури з цікавими музеями. Наприклад, музеєм Брукенталя, де можна помилуватися колекцією картин, експонатів, що відносяться до міської та природної історії, а також зброєю. Пам'ятається, милувалася я дуже довго, поки ноги не втомилися. Музей дійсно величезний.
    Є в місті і цікаві церкви, зокрема, Святої Марії. Цей лютеранський собор – одна з головних визначних пам'яток Сібіу. Не залишить байдужими туристів і костел Святої Трійці, Вежа Рад...загалом, всіляко рекомендую Сібіу. Там є на що подивитися.
  • Бухарест. Куди ж без столиці! У Бухаресті ви знайдете багато цікавого: і руїни княжого палацу Curtea Veche, і стародавні церкви, і прекрасні парки, такі як «Чишміджіу» і «Герастрэу». Я пам'ятаю, в «Герастрэу» був літній міні-зоопарк, точніше, пташник, де мешкали павичі. Там я перший раз в житті побачила білих представників цього виду. А монументальний Палац Парламенту чого вартий!
    Детальніше читайте тут.
  • Хунедоара. Тут слід зробити поправочку: цікавий не сам місто, а замок угорської королівської династії Корвін. Ось тут є чим помилуватися! Величественнейшее видовище.
  • Сіная. Саме там можна подивитися на Пелеш – унікальну королівську резиденцію у стилі неоренесансу і бароко, де вже в XIX(!) столітті був власний кінотеатр.



Місто Сібіу в Трансільванії
Брашов

Немає коментарів:

Дописати коментар